رسانه ها

ارتقاء سهم بودجه زنان در لایحه بودجه 94

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه تلاش داریم سهم بودجه زنان در لایحه بودجه سال 94 ارتقاء پیدا کند، گفت: در سال گذشته دستگاه‌ها مجاز شده بودند بخشی از اعتبار خود را به امور زنان اختصاص دهند که این امر محقق نشد.

شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص جلسه معاونت امور زنان با اعضای فراکسیون زنان مجلس گفت: این جلسات به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و به دلیل کمبود وقت جلسه نیمه تمام ماند و قرار شد ادامه جلسه در روز دیگری برگزار شود.
وی ادامه داد: یکی از مباحثی که در جلسه با اعضای فراکسیون زنان مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت بحث بودجه زنان در لایحه بودجه سال جدید بود که ما پیشنهاد خود را ارائه دادیم و تلاش داریم جایگاه زنان و سهم زنان از بودجه سال آینده سهم بیشتری نسبت به سال جاری باشد.
مولاوردی افزود: در سال گذشته دستگاه‌ها مجاز شده بودند یک درصد از اعتبارات خود را به امور زنان اختصاص دهند که متأسفانه این امر محقق نشد و هم اکنون ما در حال رایزنی با دستگاه‌های اجرایی کشور هستیم که در سال جدید بخشی از اعتبارات خود را به امور زنان اختصاص دهند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: موضوع دیگری که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت برنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده در خصوص برنامه ششم توسعه بود که معاونت، برنامه‌ریزی‌های خود را اعلام کرد و قرار شد این برنامه‌ها مورد بحث و بررسی قرار گیرد و تلاش می‌کنیم برنامه‌های ششم توسعه معاونت امور زنان به گونه‌ای باشد که شاهد ارتقاء جایگاه زنان در جامعه باشیم.
مولاوردی همچنین به موضوع راه‌اندازی مرکز عالی امور زنان اشاره کرد و گفت: بسیج جامعه زنان و شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز دو طرح خود را در خصوص راه‌اندازی مرکز عالی امور زنان ارائه داده‌اند و معاونت امور زنان نیز در حال بررسی طرحی برای راه‌اندازی مرکز عالی امور زنان است.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی