رسانه ها

زنان با کسب اطلاعات روز از خانواده در برابر آسیب ها محافظت کنند

 

 

 

مدیرکل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری گلستان: زنان باید مهارت حضور در عرصه های اجتماعی و اقتصادی را همراه با اولویت بخشیدن به خانواده بدست آورند .

 

فائزه عبداللهی، مدیرکل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری گلستان در نشست کارگروه امور بانوان شهرستان ترکمن با موضوع "سبک زندگی اسلامی" افزود: خانواده به عنوان عنصر مهم در ساختار شخصیت انسانی ایفای نقش می کند اما در دوران معاصر دچار تفرقه و جدایی شده است که عوامل زیادی در این خصوص تاثیر گذار هستند.

 وی افزود: یکی از مهمترین عوامل سستی و ضعف نظام تربیتی نوین است که به تربیت دینی توجه نداشته است بلکه به سمت مادیات محض سوق یافته است.

 عبداللهی تاکید کرد: از نظر اسلام تکامل و پیشرفت خانواده، معیار برای پیشرفت امت به سوی تعالیم حیات بخش اسلامی است اما در محدوده اخلاق که پیشرفت و تکامل انسانها را رقم می زند باید مادران از توجه و محبت به خانواده غافل نشوند و با حاکمیت بر دلها آنها را هدایت کنند و از آموزش در دوران کودکی غافل نشوند.

 وی با اشاره به آموزش مهارت های زندگی به فرندان از طریق مادران به عنوان یک نهاد غیر رسمی، گفت: مادران باید با کمک ابزار پیدا و پنهان این مسئولیت را انجام دهند.

 مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان اظهارداشت: هدف از تاثیر گذاری خانواده در آموزش اعضای خانواده، تربیت افرادی توانا با اعتماد به نفس و با تقواست و رسالت خانواده عینی کردن اعتقاد به خداوند است و زنان باید مهارت حضور در عرصه های اجتماعی و اقتصادی را همراه با اولویت بخشیدن به خانواده بدست آورندو با کسب اطلاعات روز از خانواده در برابر آسیب ها محافظت کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی