رسانه ها

برخوردهای سلیقه‌ای مسئولان؛ آفت برنامه‌های حوزه زنان

 کارشناس امور زنان و خانواده با انتقاد از سلیقه‌ای برخورد کردن مسئولان در حوزه زنان و خانواده گفت: لازم است در برنامه ششم توسعه آسیب‌های نو پدید در حوزه زنان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 معصومه ظهیری گفت: در برنامه پنجم توسعه ماده 230 در مورد امور زنان و خانواده در نظر گرفته شده بود که اگر به تمام موارد آن به خوبی عمل می‌شد از غنای کافی برخوردار بود.

وی ادامه داد: اما متأسفانه یا بسیاری از آنها عملی نشده است و یا زمینه‌های عمل به آن فراهم نبوده است بنابراین لازم است در برنامه ششم توسعه بیشتر به موضوع زنان و خانواده توجه شود و برای تمام طرح‌ها پیوست فرهنگی امور زنان لحاظ شود.

این کارشناس امور زنان خاطرنشان کرد: فراهم کردن زمینه‌های تسهیلاتی و تسریع در امور جایگاه زنان و رفع موانعی که سبب می‌شود قوانین موجود اجرایی نشود باید در برنامه ششم توسعه مورد توجه و عنایت ویژه قرار گیرد.

ظهیری تسریع کرد: متأسفانه قانون  افزایش مرخصی زایمان مادران را داشتیم که به دلیل سلیقه‌ای برخورد کردن مدیران هنوز اجرایی نشده است بنابراین باید زمینه‌ها برای اجرای اینگونه قوانین فراهم شود تا برخوردهای سلیقه‌ای با آنها صورت نگیرد.

وی ادامه داد: در زمینه‌های رفاه، تأمین اجتماعی برای قشر آسیب دیده و زنان سرپرست خانوار و زنان و دختران روستایی باید بیش از هم اکنون برنامه‌ریزی انجام شود.

ظهیری خاطرنشان کرد: همچنین آسیب‌های نو پدید در حوزه زنان مانند پیشگیری از اعتیاد به مواد صنعتی و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌هایی مانند ایدز نیز ضرورت‌های حوزه زنان در برنامه ششم توسعه است.

 

منبع : تابناک

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی