رسانه ها

بانوان وارد چرخه میانی مدیریت صنعت نفت شوند

 

با برگزاری دوره‌های آموزشی برای بانوانی که شایستگی احراز پستهای مدیریتی در صنعت نفت را دارند به آنها پست سرپرستی داده شود تا وارد چرخه میانی مدیریت شوند.
نوشین نجار، مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور بانوان، امروز ( دوشنبه،١٣بهمن ماه) در همایش بانوان مدیریت اکتشاف گفت: وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران توجه ویژه‌ای به بانوان شاغل در صنعت نفت دارند.
وی با اشاره به دیدگاه بیژن زنگنه، وزیر نفت مبنی بر این‌که پستهای مدیریتی حق زنان توانمند است، افزود: البته بانوان هم باید تلاش کنند تا این سمتها را با تلاش و شایستگی کسب کنند.
مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور بانوان گفت: رسیدن به این هدف مستلزم خواسته خود بانوان و اصلاح در نگرش مدیران نسبت به ارتقاء شغلی آنهاست.
وی با بیان این‌که شرایط ارتقای شغلی بانوان در صنعت نفت متفاوت از دیگر سازمانهاست تصریح کرد: اگر بانویی استحقاق سمت مدیریتی را دارد باید این سمت در اختیار او قرار گیرد؛ ضمن این که مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز تکلیف کرده است که مدیران به توانایی‌های بانوان توانمند توجه داشته باشند.
مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور بانوان همچنین به مدیران شرکتهای نفت پیشنهاد کرد برای بانوانی که زمینه ارتقای شغلی را دارند، دوره‌های آموزشی برگزار کنند و به آنها پست سرپرستی بدهند تا وارد چرخه میانی مدیریت شده و آمادگی کسب مدیریتهای رده بالاتر را به دست آورند.
نجار با اشاره به فعالیت کمیته ارزیابی صنعت نفت برای ارتقای گرید بانوان افزود: در کل شرکت ملی نفت گرید ٢٥٥ نفر از بانوان ارزیابی شده و قرار بر این است تا گرید بانوانی که در رده بالایی قرار داشته و زمینه ارتقا شغلی را هم دارند دوباره بررسی شده و دوره‌های آموزشی برای تصدی برخی از سمتها را ببینند. 

 

منبع : بانوی ایران زمین

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی