رسانه ها

شکسته شدن تحریم‌ها دسترسی تولیدکننده به مواد اولیه را تسهیل می‌کند

 

 

 

نماینده دماوند در اتاق اصناف ایران گفت: شکسته شدن تحریم‌ها دسترسی تولیدکننده به مواد اولیه را تسهیل می‌کند و مصرف کننده را به کالای باکیفیت و ارزان می‌رساند.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران،علیرضا خواجه‌ای ضمن قدردانی از زحمات تیم مذاکره کننده و تلاش آنها برای دست یافتن به توافق در مذاکرات هسته‌ای با گروه۱+۵، اظهار کرد: قطعا رفع تحریم‌‎ها موجب کاهش فشار اقتصادی بر فعالان اقتصادی و بازار ایران خواهد شد.
وی ادامه داد: بازگشتن آرامش به عرصه اقتصادی کشور موجب کاهش مشکلات اقتصادی و به دنبال آن کم شدن معضلات و مشکلات خانواده‌ها و در مقیاس بزرگتر جامعه، خواهد شد.
نماینده دماوند در اتاق اصناف ایران با بیان اینکه صنعت کشورمان در حال از دست رفتن بود، گفت: ما تبدیل به مصرف کننده شده بودیم و خبری از تولید نبود، چون تولیدکنندگان در تهیه مواد اولیه با مشکل مواجه بودند و از طرفی اجرای برخی برنامه‌ها و قوانین اقتصادی همچون قانون هدفمندکردن یارانه و پرداخت نشدن یارانه تولید نیز موجب فشار مضاعف بر تولیدکننده شده بود که نهایتا باعث تعطیلی بسیاری از کارگاه‌های تولیدی شده بود.
خواجه‌ای ابراز امیدواری کرد با شکسته‌شدن تحریم‌ها تولیدکنندگان حداقل دیگر دغدغه چگونگی تهیه مواد اولیه را نداشته باشند.
وی گفت: با افزایش تحریم‌ها و بسته شدن راه‌های مبادلاتی بر فعالان اقتصادی ایران، تولیدکننده که مواد اولیه‌اش را از خارج وارد می‌کرد، با مشکلات زیادی مواجه شد و مجبور بود از طریق واسطه، مواد اولیه‌ای با کیفیت نامطلوب را وارد کند.
نماینده دماوند در اتاق اصناف ایران تصریح کرد: طبیعتا شکسته شدن تحریم‌ها و از سر گرفته شدن معاملات اقتصادی با کشورهایی که قبلا طرف معامله با ایران بودند، تولیدکننده می‌تواند مواد اولیه با کیفیت را خریداری و به راحتی و بدون واسطه به کشور وارد کند بنابراین برداشتن تحریم‌ها منجر به شکسته شدن قیمت‌ها و کاهش نرخ‌ کالا خواهد شد.
وی اظهار کرد: به عنوان یک تولیدکننده معتقدم باید به سمتی برویم که حتی در تولید مواد اولیه خود کفا شویم، این کاری زمان بر است اما باید به فکر انجام آن باشیم.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی