رسانه ها

برنامه اتاق ایران برای حذف کارت بازرگانی/ دولت شتابزده تصمیم‌گیری نکند

 

 

 

رییس اتاق بارزگانی ایران با اشاره به حذف کارت بازرگانی گفت: دولت در این موضوع تصمیم شتابزده نگیرد و روی این امر بیشتر کار کرده و بدون مطالعه اقدامی انجام ندهد.


 


غلامحسین شافعی گفت: دولت باید فضای کسب و کار را برای فعالان اقتصادی مناسب کند و موانعی که بر سر راه وجود دارد از بین ببرد.
وی افزود: در مورد حذف کارت بازرگانی اتاق ایران مطالعاتی را انجام داده و برای این موضوع ایده دارد.
شافعی تصریح کرد: نظر ما این است که در این موضوع تصمیم شتابزده صورت نگیرد و روی این موضوع بیشتر کار شود و بدون مطالعه اقدامی انجام نشود.
رییس اتاق بازرگانی ایران در ادامه با اشاره به ۵ ساله شدن کارت بازرگانی برای واحدهای تولیدی گفت: نظر اتاق بازرگانی برای ۵ ساله شدن کارت بازرگانی برای همه تجار و فعالان اقتصادی این است که برای یک فعال اقتصادی بار اول کارت یک ساله، بار دوم کارت سه ساله و پس از آن کارت ۵ ساله صادر شود.
شافعی در پاسخ به این سوال که حذف کارت بازرگانی چه پیامدهای دارد؟ گفت: باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد که تشکل‌های غیردولتی بازوان توانمند دولت در مسائل اجتماعی و اقتصادی هستند که باید تقویت شوند.
وی ادامه داد: باید به طریقی حرکت کنیم که تجمیع بیشتر شود که این امر به نفع اقتصاد کشور و دولتمردان است.
رییس اتاق بازرگانی تصریح کرد: البته ما برای حذف کارت بازرگانی ایده‌هایی داریم و کشورهایی مانند ترکیه، فرانسه و امارات را مورد مطالعه قرار دادیم چراکه در این کشورها کارت بازرگانی وجود ندارد اما شرایطی فراهم شده که تشکل‌ها قوی‌تر شده‌اند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی