رسانه ها

بیکاری در زنان دو برابر مردان است

 
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: با توجه به وضعیت موجود، اکنون نرخ بیکاری زنان تقریبا دو برابر مردان است.شهیندخت مولاوردی روز یکشنبه در حاشیه چهارمین همایش ملی و سومین همایش بین‌المللی مهارت آموزی و اشتغال در جمع خبرنگاران افزود: علیرغم رشد روزافزون تعداد فارغ التحصیلان زن، نرخ اشتغال آنها در سال‌های اخیر از 12 درصد فراتر نرفته و به طور کلی نرخ مشارکت اقتصادی در خوش‌بینانه‌ترین حالت به 16 درصد رسیده است.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت موجود استخدام دولتی در کشور، به هیچ‌وجه کشش برای این حجم بالای تقاضا برای استخدام وجود ندارد، بنابراین دولت باید برای افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و توانمندسازی اقتصادی زنان تدابیری بیاندیشد.

معاون رئیس جمهوری افزود: مذاکرات و جلساتی را با سازمان فنی و حرفه‌ای، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار کرده‌ایم تا برای دستیابی به این هدف مسیر هموار شود.

وی همچنین بر بحث توانمندسازی گروه‌های مختلف زنان از طریق آموزش‌های مهارتی تاکید کرد.

مولاوردی با بیان اینکه زنان زندانی، خانه‌دار روستایی و دانشگاهی همه گروه‌های هدف هستند، ابراز امیدواری کرد با شرایط جدید و تغییر و تحولی که در کشور بوجود آمده، براساس دیپلماسی مهارتی، از فرصت‌ها استفاده شود.

وی گفت: باید با سرمایه گذاری که نظام برای دانش آموختگان انجام داده بتوان به نحو شایسته از آنها بهره برداری کرد.

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی