رسانه ها

تهدید رئیس اتاق بازرگانی اهواز / خدمات برخی شرکت‌ها را قطع می‌کنیم

 

رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: خدمات اتاق اهواز به شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که در خوزستان هستند ولی کارت بازرگانی خود را از استان دیگری گرفتند را قطع می‌کنیم.

 

 

شهلا عموری پیش از ظهر امروز شنبه در چهارمین جلسه هیئت نمایندگان اعضای اتاق بازرگانی اهواز بر برگزاری مستمر جلسات هیئت نمایندگان اتاق اهواز تأکید کرد و گفت: بی‌شک استمرار در برگزاری جلسات هیئت نمایندگان، تأثیر مثبتی بر روند تسریع در اجرایی شدن و پیگیری مصوبات گذشته خواهد داشت.

عموری با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم کارهای بر زمین‌مانده هر چه زودتر به اتمام برسد، ادامه داد: امیدواریم باهمت و همراهی خوب هیئت نمایندگان بتوانیم با قدم‌های جدید خود، تغییر و تحول اساسی در روند خدمات‌دهی اتاق بازرگانی اهواز انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه خوزستان دارای صنایع و شرکت‌های بسیار بزرگی است که هم عضو اتاق هستند و هم خدمات مربوطه را از ما دریافت می‌کنند، افزود: تعدادی از کارخانه‌ها و شرکت‌های دیگری در این استان وجود دارند که متأسفانه کارت بازرگانی خود را از تهران یا استان دیگری دریافت کرده‌اند ولی خدمات جانبی آنها همچون گواهی مبداء، توسط اتاق بازرگانی اهواز صادر می‌شود.

عموری افزود: این شایسته نیست که محل فعالیت و آلودگی  این شرکت‌ها در خوزستان باشد و بخشی از درآمدهای قانونی آنها به‌حساب اتاق‌های دیگر واریز شود ولی مراودات تجاری آنها از این استان است و ما تنها مستندات قانونی صادرات آنان را ارائه دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز با تأکید بر اینکه این شرکت‌ها که تعداد آنها هم کم نیست باید عضو این اتاق شوند، ادامه داد: در غیر این صورت این اتاق خدمات خود را به این شرکت‌ها قطع خواهد کرد.

عموری با بیان اینکه اتاق بازرگانی اهواز، اتاق جدیدالتاسیسی نیست و خدمات آن ابتدایی نبوده و نخواهد بود، افزود: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز بیش از ۸۳ سال قدمت دارد و اعضای حقیقی و حقوقی زیادی در این اتاق عضو هستند که قطعا در آینده وضعیت کارخانه‌ها و شرکت‌هایی که محل فعالیت آنان خوزستان است ولی کارت بازرگانی خود را از استان دیگری دریافت کرده اند را روشن خواهیم کرد.

در این جلسه نیز عموری به عملکرد دو ماهه اتاق بازرگانی اهواز در دوره جدید اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست مشترک اتاق‌های اهواز، آبادان، خرمشهر با نایب رییس وقت اتاق ایران، برگزاری میز تخصصی عراق، دیدار با فعالان اقتصادی دزفول و شوش، برگزاری مستمر جلسات هیئت نمایندگان، تشکیل کمسیون‌ها اتاق، پیگیری وضعیت احداث ساختمان اتاق، جلسات مشترک با مسئولان استانی و… ازجمله کارهایی بود که انجام شده و تلاش می‌کنیم در آینده برنامه‌های پربار و اثرگذاری را عملیاتی کنیم.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی