سمینار«بسته بندی صادراتی با گرایش صنایع دستی»

 

 

سمینار « بسته بندی صادراتی با گرایش صنایع دستی » در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک با حضور 33 نفر از اعضاء کانون زنان بازرگان استان در روز سه شنبه مورخ 27 مرداد ماه 1394 ساعت 14 لغایت 19 برگزار گردید. این سمینار توسط آقای مهندس مازیار قاسم زاده سنگرودی مدرس و مشاور مدیریت بازاریابی و فروش شرکت های داخلی و بین المللی آغاز گردید.

آقای قاسم زاده در ابتدا با بیان نقش بسته بندی به عنوان چراغ قرمزی در برابر توقف عابران جلوی ویترین خرده فروشی ها، از آنها به عنوان فروشنده خاموش یاد کرد.

ایشان کاربرد علم طراحی بسته بندی را جهت محافظت، انبار، نقل و انتقال و ذخیره سازی کالا، تبلیغات، برندسازی و در نهایت فروش کالا موثر دانست.

آقای قاسم زاده با برشمردن ویژگی های یک بسته بندی، زمانی آن را مطلوب دانست که ایجاد ارزش افزوده کند، به خریدار پرستیژ دهد، اطلاعات لازم محصول را ارائه دهد ونظر مشتری را به خود جلب نماید.

و در نهایت ایشان خاطر نشان کرد نتیجه ای که بسته بندی برای صنایع دستی در بر دارد شامل: 1- افزایش تقاضا 2-جذب نمایندگان فروش 3-بازاریابی خاموش 4- ایجاد نیاز برای مشتریان 5- ارزشمند شدن محصول 6-کارآفرینی 7- انتقال فرهنگ به کشورهای دیگر(هنرمندی فرشبافان ایران به دیگر نقاط) و غیره ... است.

 


 
در پایان دوره نیز با توجه به علاقه مخاطبین پیشنهاداتی برای برگزاری دوره های مشابه با عناوینی نظیر رنگ در بازاریابی،مشتری مداری، تبلیغات بازاریابی و ... از طرف شرکت کنندگان درخواست گردید.

لازم به ذکر است به شرکت کنندگان در این دوره گواهینامه ای از سوی اتاق بازرگانی ایران  اعطاء می گردد.