سفر زنان کارآفرین و بازرگان به ترکیه -استامبول

 

گزارش سفر زنان کارآفرین و بازرگان به ترکیه -استامبول از تاریخ 12 الی 15 مهرماه 1394 به کشور ترکیه - استانبول :

روز دوشنبه 5 اکتبر (13 مهرماه)
ساعت 10 صبح بازدید از محل کار یکی از بانوان کارافرین ترکیه مدیر و موسس یکی از برند های معروف در زمینه پوشاک انجام گرفت. در این دیدار خانم نازلی گور مدیر مجموعه در ارتباط با فعالیت های خود توضیحاتی را ارائه دادند و سپس از قسمت های تولید بخش های اداری –طراحی و فروش این مجموعه بازدید اعضا صورت گرفت.
بعد اظهر هیئت بانوان ساعت 2 روز دوشنبه با هیئت مدیره کانون زنان بازرگان و کارافرین ترکیه دیدار داشتند.
در این دیدار خانم دکتر مقیمی رئیس کانون زنان بازرگان ایران به معرفی کانون زنان عملکرد ان و معرفی اعضا پرداختند.خانم نیلوفر بولث رئیس کانون زنان بازرگان کارافرین ترکیه نیز در مورد این کانون و تاسیس ان و اعضایش توضیحاتی لازم را گفتند.و در ادامه صحبت ها از همکاری های دو جانبه بین این دو کانون صحبت شد.

دوشنبه شام هم گروه زنان بازرگان مهمان تورل بودند. خانم تورل از اعضای انجمن زنان کارافرین ترکیه می باشند.

 

روز سه شنبه 6 اکتبر (14مهرماه)
ساعت 11 صبح جلسه در دفتر انجمن زنان کارافرین ترکیه بود و در ابتدای جلسه با هیئت مدیره این انجمن خانم زهرا گونگور ملاقات صورت گرفت . خانم دکتر مقیمی در این نشست ضمن معرفی کانون زنان بازرگان ایران به معرفی اعضا و همکاری های دوجانبه نیز گفتگو کردند.
بعد از ان جلسه B2B با اعضای این انجمن شروع شد. حدود بیست نفر از اعضای این انجمن در این جلسه شرکت کردند و بسیار علاقمند به همکاری های دو جانبه با اعضای همپای ایرانی خود بودند. بعد از ان جلسه ادامه داشت با پذیرایی و همین طور گفتگو ها در فضایی کاملا دوستانه و صمیمی برگزار گردید.در ادامه بازدید از محل کار یکی از بانوان کارافرین و تاجر ترکیه صورت گرفت که یک کسب و کار خانوادگی در زمینه تولید پوشاک با برند معروفی بود و مدیر ان خانم هاندان بود. در این دیدار خانم هاندان بخش های تولیدی . اداری . فروش و … را به گروه نشان دادند و توضیحات لازم را گفتند.

سه شنبه شام خانم دکتر مقیمی و هیئت همراه مهمان سرکنسول گری جمهوری اسلامی ایران در استانبول بودند.جناب اقای مرتضایی فر سرکنسول محترم ضمن خوش امد گویی به هیئت بانوان متذکر شدند که این اولین هیاتی است که از بخش بانوان بازرگان و کانون زنان بازرگان به استانبول امده اند. خانم دکتر مقیمی در همین رابطه صحبت هایی نیز ارائه دادند.

 

چهارشنبه 7 اکتبر (15 مهرماه)
چهارشنبه ساعت 1 جلسه در اتاق تجارت استانبول (TOB) انجام شد.
این جلسه در محل کنفرانس اتاق بازرگانی با حضورمعاونت اتاق خانم نورجان توران اغازگردید. خانم نورجان ضمن خوشامد گویی به هیات ایرانی از برنامه های سال گذشته و همایش های برگزار شده بین المللی گزارشی ارائه دادند و بعد از خانم دکتر مقیمی و خانم ها دیجه از اتاق بازرگانی بورسا صحبت کردند.
در ادامه جلسات B2B با بازرگانان زن و اعضای ایرانی صورت گرفت که این جلسه حدود دو ساعتی ادامه داشت.